Koirat    Pentueet    Uutiset    Kuvat    Greyhound    Etusivu        

[<<Takaisin]

 

20.3.2002

Joyful Hawkin piti huomenna 21.3  juosta Albion Parkin radalla (city-rata Brisbanessa) Queensland Futurityn (Group 2, voittajalle $20.000) alkuerissä, mutta treenari John Westerlo päätti jättää pitkän reissun väliin.

"Jo Jo" juoksi maanantaina Wentworth Parkissa, Sydneyssä ja Johnin oli tarkoitus jatkaa siitä suoraan Brisbaneen.  Se oli Jo Jo'n 4. startti Wentyssä reilun kuukauden aikana ja matkaa Melbournesta Sydneyyn tulee sentään  yli 1000 km. Johnin mielestä Jo Jo oli silminnähden väsynyt matkustamiseen, joten ei ollut mitään järkeä lähteä ajamaan vielä 1000 km ylös Queenslandiin, varsinkin kun lämmintä oli n. 40 celciusta.

Jo Jo oli maanantain kisassa 4., häviten palkintopallisijoituksen 3:lla sadasosalla. Ei siis mikään huono juoksu, mutta normaali vireessä, koiran olisi pitänyt pystyä voittoon, kertoi treenari Westerlo.

 

Tässä Futurityn alkuerä spekuloitavaksi:

 

Race 5 HT 4 N/P IDEAL ELECTRICAL 520m 8.05pm
SUPPLIERS
QUEENSLAND FUTURITY (GROUP 2)
Prize Money: __________
1 PARIS NIGHT Gr4 RON BALL EBENEZER
RED
RONALD STILLER BD B 7Jun99 BOBNIAK - ULTRA SWEET
Starts 38 -8-11-5 Track 26 -5-8-3 Track & Dist 17 -3-7-1 Best Time 30.60 31Jan02
1-8 (2) 4     520m  BNE1 14Feb02  r7  30.68 (30.13)    .50L 5/1    27.8Kg FOOL'S HEART
2-8 (7) 4     520m  BNE2 18Feb02  r7  30.66 (30.46)   1.50L 3/1    27.9Kg STRICKLAND JILL
7-8 (8) 4     520m  BNE1 28Feb02  r6  30.12 (30.12)  11.00L 10/1   28.2Kg GOLDEN DANNY
6-8 (6) 3     520m  BNE2 11Mar02  r7  30.70 (30.08)  13.50L 3/1    28.5Kg PINDARI CONCORD
2 OZZY COLA Gr5 COLIN BYERS DRAYTON
STRIPES
"CASTLE RACING SYND" BD B 29Mar00 FORTIFIED SPEED - SHE CUDDLES
Starts 8 -5-2-1 Track 2 -1-0-1 Track & Dist 2 -1-0-1 Best Time 30.40 7Mar02
1-7 (1) 5 H/T 512m  IPSW  5Feb02  r6  30.74 (30.74)   7.50L 1.2    26.5Kg THUNDER RIFF
2-8 (6) 4 FNL 512m  IPSW 12Feb02  r3  30.20 (30.11)    .12L 1.30   26.4Kg TERRAKYE
1-7 (7) 5 H/T 520m  BNE1  7Mar02  r9  30.40 (30.19)   3.75L 6/4    26.6Kg WALTZING TIME
3-8 (2) 5 FNL 520m  BNE1 14Mar02  r6  30.25 (30.20)   4.37L 7/2    26.7Kg M'LADY'S FOOL
3 SOMETHING PROPER Gr5 KEVIN ETCHELL NERANG
WHITE
NATHAN FIFE BK B 1Jan00 PROPER TEARS - BETRAYAL
Starts 32 -3-10-6 Track 12 -1-4-2 Track & Dist 12 -1-4-2 Best Time 30.73 8Nov01
6-8 (8) J N/P 520m  BNE2 31Dec01  r5  30.34 (30.34)  16.78L 11/2   29.7Kg M'LADY'S FOOL
2-8 (3) 5 H/T 479m  BEEN 19Feb02  r6  28.53 (28.41)  10.50L 7.30   28.9Kg MY MOLLY ROSE
4-8 (6) 5 FNL 479m  BEEN 26Feb02  r8  28.24 (28.24)  10.00L 24.1   29.2Kg OUR GINGER GIRL
4-8 (5) 5     555m  BEEN 12Mar02  r5  33.65 (33.34)   1.78L 2.7    28.9Kg KERRIGANS CASTLE
4 BELINDA BRANDON Gr5 PAUL FELGATE ALBERTON
BLUE
"FELGATE CONF" BD B 9Aug99 JUST THE BEST - CITY SMOKE
Starts 23 -7-3-3 Track 4 -1-0-1 Track & Dist 4 -1-0-1 Best Time 30.18 1Oct01
1-8 (2) 5 H/T 520m  BNE2  1Oct01  r5  30.18 (30.18)   7.00L 7/4    29.2Kg QUICK APPROACH
7-7 (7) 4     457m  PKL4 27Feb02  r6  25.65 (25.37)   9.50L 7.7    28.9Kg JACKSON BRANDON
4-7 (5) 4     457m  PKL4  6Mar02  r4  25.85 (25.71)   2.25L 5.8    28.9Kg JESSIE THE JET
1-8 (6) 5     457m  PKL4 13Mar02  r9  25.48 (25.48)   1.50L 7.8    28.9Kg OUR LAST TEAH
5 CARDIO SPARK Gr5 TONY ZAMMIT ORMEAU
YELLOW
"GONE SURFING CONF" WF B 14Feb00 JUST THE BEST - HEART SPARK
Starts 22 -5-7-3 Track 10 -1-3-1 Track & Dist 10 -1-3-1 Best Time 30.76 1Nov01
4-8 (5) J N/P 520m  BNE2 11Feb02  r3  30.59 (30.38)   5.75L 9/2    25.5Kg MACBETH'S IMAGE
2-8 (2) 5 FNL 457m  PKL4 27Feb02  r7  25.37 (25.37)   5.75L 6.0    25.7Kg ORARA SUPER STAR
1-6 (1) 5 H/T 457m  PKL4  6Mar02  r9  26.09 (25.71)   1.75L 1.5    25.6Kg MARK OF GRACE
2-8 (1) 5 FNL 457m  PKL4 13Mar02  r4  25.87 (25.48)   1.25L 1.6    25.6Kg MARK OF GRACE
6 TRULY UNA Gr5 JOHN CONLON DAKABIN
BROWN
HAZEL CONLON F B 29Jul99 INCREDIBLE FOOL - UNA'S REVENGE
Starts 22 -6-4-3 Track 12 -3-1-3 Track & Dist 10 -2-0-3 Best Time 30.79 6Jul01
1-8 (6) 4 FNL 479m  BEEN 11Dec01  r6  28.90 (28.90)   1.75L 5.4    29.5Kg EGGPLANT
5-8 (6) 5     520m  BNE2 17Dec01  r9  30.69 (30.37)   2.84L 4/1    29.2Kg BARRIO BLUES
5-7 (7) 4     512m  IPS3  6Feb02  r3  30.78 (30.31)   3.50L 4.9    29.8Kg ANGRY ARTHUR
6-8 (2) 5     520m  BNE2 11Mar02  r9  30.45 (30.08)  14.50L 4/1    29.7Kg CHIFFON'S PRIDE
7 JOYFUL HAWK Gr4 JOHN WESTERLO CLYDE
BLACK
"KENNEL RUN-UP" BD B 15Mar00 FAITHFUL HAWK - MOLLY'S TITLE
Starts 9 -4-3-0 Track 0 -0-0-0 Track & Dist 0 -0-0-0 Best Time
2-0 (2) 5     513m  TRAR 24Dec01  r0  30.78 (30.27)   4.50L 1.40   27.4Kg GLENAVON MALAWI
1-8 (5) G     520m  W/PK 16Feb02  r9  30.09 (30.09)   7.25L 2/1    27.3Kg WORLD ZAM
1-8 (3) 5     520m  W/PK  2Mar02  r5  30.66 (30.05)   1.75L 8/11   27.6Kg HANAVAS
2-7 (5) 5     520m  W/PK  9Mar02  r5  30.25 (30.25)   3.50L 7/4    27.3Kg ROCKA COCKATOO
8 UP AND DOWN Gr5 RAY BURMAN CALAMVALE
PINK
MARY BURMAN BK B 1Mar00 YO YO'S BOY - VOODOO PRINCESS
Starts 28 -6-3-2 Track 3 -0-0-1 Track & Dist 3 -0-0-1 Best Time
7-8 (5) 5 H/T 340m  BEEN 12Feb02  r8  20.13 (19.72)   5.56L 7.40   26.6Kg HAIL SIERRA
1-8 (5) 5 H/T 512m  IPSW 26Feb02  r3  30.71 (30.62)   2.75L 6.1    26.4Kg MOAWAD HILTON
7-8 (5) 5 FNL 512m  IPSW  5Mar02  r7  30.69 (30.45)   9.53L 11.10  26.5Kg STYLISH BANDIT
3-8 (5) 5     520m  BNE2 11Mar02  r5  30.60 (30.08)    .87L 5/1    26.5Kg JACK'S JUDGE
9 HITECH STAR Mdn GLENN SMITH PARK RIDGE
GRN+WHT
TRICIA FULLER WBD B 1Jul00 REGGEMITE - CRACK THE WHIP
10 SPLENDID THING Gr5 JOHN REIMER RUSH CREEK
RD,WH+BL
"OVERLORD CONF" BE B 7Jul99 CRY HAVOC - TOKYO ABLAZE
Starts 5 -1-0-1 Track 5 -1-0-1 Track & Dist 5 -1-0-1 Best Time 30.91 4Mar02
1-8 (8) M H/T 520m  BNE2  4Mar02  r2  30.91 (30.48)   1.50L 20/1   27.6Kg RUSSIAN OAK
4-8 (8) 5     520m  BNE2 11Mar02  r9  30.45 (30.08)   9.00L 14/1   27.5Kg CHIFFON'S PRIDE
3-8 (6) 5 FNL 520m  BNE1 14Mar02  r1  30.76 (30.20)    .81L 8/1    27.7Kg FRANNER MAN

 

Jones

    


Copyright © Kennel Run-Up

 

kennel@run-up.fi